Garážové brány

Výklopné oceľové garážové brány 

Radi by ste skrášlili Vašu garáž a urobili si pohodlie pri vjazde do garáže a výjazde z garáže? To je lacnejšie, než si myslíte. Mnohokrát osvedčená výklopná brána predstavuje nielen veľkú pestrosť modelov, ale majú i vynikajúci pomer cena : výkon. Ak sa už rozhodnete pre kompletný systém VivoPort® obsahujúci bránu a pohon alebo pre samostatný stropný pohon Novomatic, pre bránu z ušľachtilej ocele alebo kvalitného masívneho dreva: od firmy Novoferm dostanete v každom prípade všetko pohodlie za prijateľnú cenu. Montáž je jednoduchá, ako v prípade inštalácie novej brány, tak renovácie starej. Rovnako jednoduché je to tiež v prípade kompletne predmontovanej garážovej brány v požadovaných rozmeroch alebo brány s presnými rozmery pre hotové garáže.

 

 

Sekčné garážové brány

Prečo vlastne sekčná garážová brána? Stručne povedané: pretože Vám ponúka perfektné pohodlie, maximálnu bezpečnosť a optimálne šetrí priestor. Jej princíp je tak geniálny, ako je jednoduchý. Sekčná brána sa skladá z jednotlivých dielov, takzvaných sekcií, ktoré sú vzájomne spojené závesmi. Vďaka tomu sa dá brána pohodlne zasunúť zvisle pod strop bez toho, že by musel byť pred garážou voľný priestor pre otváranie brány. Ani po vizuálnej stránke nemá sekčná brána ďaleko k dokonalosti: kvalitné materiály, prvotriedne spracovanie a pestré možnosti vonkajšej úpravy dajú Vašej garáži modernú individuálnu tvár, ktorá bude ladiť s architektúrou Vášho domu a rešpektovať Váš vkus.

 

GATE 77

Rolovacie garážové brány sú úsporným  riešením pre uzavretie otvoru z hľadiska priestoru.
Skladajú sa z lamelového panciera, vodiacich líšt a z navíjacieho bubna, ktorý je umiestnený priamo nad stavebným otvorom. Využívajú sa najmä v priemyselných objektoch, ale svoje uplatnenie nachádzajú aj v garážach rodinných domov, kde  nie je vhodný iný typ brány. Hliníková lamela š. 77 mm je vyplnená polyuretánovu penou. Okrem základných farieb bielej a hnedej sú k dispozícii ďalšie odtiene RAL alebo potiahnutie lamely renolitovou fóliou v imitácii dreva.

 

GATE 55

Rolovacia brána s lamelou s krycou výškou 55 mm, pre brány do šírky 3 m.
Osadenie brány za otvorom z interiérovej strany nevyžaduje žiadne stavebné úpravy a brána zaberá minimálny priestor. Tieto vlastnosti rolovacej brány uvítajú najmä tí zákazníci, ktorí chcú využiť priestror pod stropom garáže inak. Brána má tichý a spoľahlivý chod a nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu. Vyrába sa na mieru podľa požiadaviek zákazníka vo viacerých odtieňoch RAL alebo v imitácii dreva.

 

 

GATE 52

Rolovacia garážová brána s lamelou š. 52 mm plnenou polyuretánovou penou.

Vhodná aj ako náhrada klasických roliet pre väčšie otvory, kde nie je možné z rozmerových dôvodov použiť užšiu lamelu, napr. výklady, väčšie presklené steny a pod. Skladá sa z lamelového panciera, vodiacich líšt a boxu, umiestneného nad stavebným otvorom. Vo vnúri garáže zaberá minimálny priestor.